Agnieszka Dąbrowiecka

Agnieszka Dąbrowiecka: Siła jest w rodzinie!

– Siła jest w rodzinie! Jeśli żyjemy i funkcjonujemy w związku czy w rodzinie, w której ludzie się wspierają i motywują do działania, to jest to niesamowity dar. Mamy zapewniony spokój ducha w naszych domowych pieleszach. Dom to miejsce, które powinno być ostoją spokoju i wyciszenia po trudach dnia codziennego. Tam się ładuje akumulatory i tam też mamy możliwość wyciszenia się. Dla mnie to są wartości, które napędzają mnie jako człowieka do dalszych zadań i podnoszenia sobie coraz wyżej poprzeczki. – mówi Agnieszka Dąbrowiecka, właścicielka biura nieruchomości, założycielka grupy modowej Biznes Woman Style.

Skąd pomysł na własny biznes?

Zawsze byłam osobą przedsiębiorczą i wykonywałam swoje zajęcia z dużym zaangażowaniem, mało tego, wychodziłam przed szereg i dawałam więcej od siebie niż ode mnie oczekiwano. Sytuacja taka miała miejsce jeszcze w czasach, kiedy byłam zatrudniona na umowę o pracę. Zlecone mi działania były dla mnie wyzwaniami, które szybko realizowałam i dalej czułam niedosyt. Mnóstwo klientów oraz znajomych, obserwując mój progres i rozwój, wypowiadało się, że powinnam pomyśleć o własnym biznesie. Moje cechy i predyspozycje w ocenie innych osób były wystarczające, abym mogła podjąć takie wyzwanie. Chyba właśnie te okoliczności wpłynęły na moją decyzje o otwarciu własnego biura nieruchomości. 

Co decyduje o wyjątkowości Twojej działalności biznesowej? Czym wyróżniasz się na tle konkurencji?

Obecnie biznesowo działam w dwóch obszarach. Pierwszym z nich jest branża nieruchomości. Biuro, które otworzyłam, działa od 2009 roku. Drugi obszar to branża tekstylna, a co za tym idzie, stylizacja w modzie połączona ze sprzedażą ubrań. Moim celem i założeniem od samego początku było ubierać kobiety w kreacje o niepowtarzalnym kroju i wyglądzie. Istotne było dla mnie to, aby kobieta czuła się wyjątkowo w swojej kreacji oraz aby jakość oferowanego produktu była na jak najwyższym poziomie. 

Jestem właśnie dlatego, że angażuję się w to, co robię, całym sercem i całą sobą. Na przestrzeni pracy zawodowej uzyskałam, niezbędną do wykonywania mojego zawodu, licencję państwową pośrednika nieruchomości o numerze 17647. Jeszcze na starych zasadach była wręczona osobiście w Ministerstwie Infrastruktury. Jestem wpisana na państwową listę pośredników. Lata pracy pozwoliły mi na wypracowanie pozycji na rynku nieruchomości. Klient ma być obsłużony w taki sposób, jakbyśmy to my chcieli, aby nas obsługiwano. To jest największa tajemnica sukcesu mojej firmy. Po drodze było różnie, rynek się załamywał i trzeba było przetrwać… Ale z każdej takiej sytuacji wychodziłam obronną ręką. Moda była mi zawsze bliska. Zmysł estetyczny towarzyszył mi właściwie od najmłodszych lat. Widząc, jak prężnie rozwija się rynek branży modowej w sieci, postanowiłam to wykorzystać i spróbować swoich sił. W 2018 roku postawiłam na bezpośredni kontakt z klientką. Kobiety tego potrzebują. Nie tylko typowej sprzedaży, ale także możliwości rozmowy, doradztwa. Spojrzenia oczami osoby trzeciej i obiektywnego ocenienia sytuacji. Jestem dla wielu osób takim wsparciem modowym. Kobieta, kupując u mnie, ma czuć się wyjątkowo, jak w „drugiej skórze”. Kocham relacje z ludźmi. Dzisiejszy styl życia często nie pozwala na swobodne kupowanie ubrań, a to, co oferujemy, daje taką możliwość naszym klientkom. W dzisiejszych czasach, aby faktycznie funkcjonować i żyć, trzeba oferować wyjątkowość, ponadprzeciętność. Bez tego szansa powodzenia biznesu jest niewielka. Stworzyłam świetną grupę modową, która rośnie w siłę. Grupę wspaniałych, świadomych siebie i mądrych kobiet.

Czy pasja może być sposobem na biznes?

Jestem święcie przekonana, że najlepszą receptą na sukces jest tworzenie biznesu zrodzonego z naszej pasji i zamiłowania. Robimy coś, co sprawia nam przyjemność i co nie jest dla nas udręką. Lekkość działania to właśnie cecha charakteryzująca działanie z pasją. To ma dużą szansę powodzenia i nie ma innej opcji, aby się nie udało. Sama jestem tego przykładem.

Czy Twoja działalność biznesowa powstała z pasji czy może np. z chłodnej kalkulacji, że warto było się tym zająć?

Obie moje działalności to biznesy, które powstały z pasji. Kiedyś, jako studentka prawa, wiedziałam, że wiedza, którą zgłębiam, na pewno mi się przyda w pracy zawodowej. Od małego fascynowała mnie branża nieruchomości, o branży modowej już nie wspomnę. Już jako dziecko zawsze dbałam o swój wizerunek modowy. Dziś z perspektywy czasu widzę i wiem, że to były słuszne wybory, które zrodzone z pasji, pozwoliły mi osiągnąć sukces zawodowy.

Czy dla Ciebie jest pasja? Masz jej własną definicję?

Mogę rzec krótko… taką idealną receptą na sukces! Zgłębianie wiedzy na tematy, które lubimy, kochamy i wiemy, że są bliskie naszemu sercu. Wtedy jak najbardziej może to stanowić fundament naszej działalności.

Czy biznes bez pasji ma szansę na sukces?

Nie każdy biznes, który funkcjonuje i działa, oparty jest na pasji. Często jest to wynikiem czystej kalkulacji. Owszem, w świecie biznesu, przedsiębiorców spotyka się wielkie konsorcja, u podwalin których była kiedyś pasja. Ja osobiście nie wyobrażam sobie działania bez pasji. To właśnie ta pasja nas nakręca i daje poczucie, że praca, którą wykonujemy, jest dla nas czystą przyjemnością.

Co daje Ci poczucie spełnienia i sprawia, że chce Ci się żyć, działać, pracować?

Poczucie spełnienia daje mi możliwość realizacji na wszystkich płaszczyznach ważnych w moim życiu. Aspekt rodziny stanowi najważniejszą siłę napędową do działania. To rodzina silnie oddziałuje na mnie jako człowieka, który bardzo sobie ceni wartości, takie jak miłość, szczęście oraz zdrowie. Siła jest w rodzinie! Jeśli żyjemy i funkcjonujemy w związku czy w rodzinie, w której ludzie się wspierają i motywują do działania, to jest to niesamowity dar. Mamy zapewniony spokój ducha w naszych domowych pieleszach. Dom to miejsce, które powinno być ostoją spokoju i wyciszenia po trudach dnia codziennego. Tam się ładuje akumulatory i tam też mamy możliwość wyciszenia się. Dla mnie to są wartości, które napędzają mnie jako człowieka do dalszych zadań i podnoszenia sobie coraz wyżej poprzeczki.

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

Podstawowa wartość to prawość. Zawsze w biznesie kieruję się i działam zgodnie z literą prawa w szerokim tego słowa znaczeniu. Sumienność to kolejna cecha, która towarzyszy mi od lat. Punktualność to cecha przez wielu znienawidzona, ale jakże istotna w dzisiejszych czasach, gdzie dla wielu ten czas to pieniądz. Nie można nie wspomnieć o umiejętności organizacji czasu pracy. Bez tej cechy żaden przedsiębiorca na dłuższą metę nie ma szans na powodzenie w biznesie. I chyba najważniejsza cecha, w moim przypadku to cierpliwość w dążeniu do zamierzonego celu. Kreatywność, bez której przy tak dużej konkurencji praktycznie w każdej branży trudno żyć i musimy ją mieć, jeśli chcemy osiągać coś więcej niż tylko poziom podstawowy. 

Ciężka praca, często po godzinach. Pokora, która jest niezbędna w tym naszym funkcjonowaniu. 

Czasami ludzie tracą hamulce i galopują w swoim działaniu bez opamiętania. To jest zły kierunek. Pokora jest tym istotnym elementem, który zatrzymuje nas przed podejmowaniem często pochopnych decyzji. Czasami trzeba odpuścić. Może to nie ten czas, nie to miejsce.

Co jest największą siłą kobiet, nie tylko w biznesie?

Największą siłą kobiet jest chyba ich wrażliwość i umiejętność intuicyjnego podejścia do sytuacji.

Intuicja, którą my kobiety mamy, daje nam przewagę nad mężczyznami. Potrafimy też doskonale radzić sobie z wieloma narzuconymi nam zadaniami. Mężczyźni przytłoczeni zleconymi zadaniami często potrzebują więcej czasu niż my kobiety. Oczywiście nie generalizujmy populacji. Ja tę opinię wysuwam na podstawie własnej obserwacji.

Wiara w to, co się robi, ciężka praca, pokora, kreatywność… To dobry przepis na sukces. Co jeszcze? Jaka jest Twoja definicja sukcesu?

Moja recepta na sukces jest prosta. Ciężka praca połączona z wiarą oraz ogromną kreatywnością, a to wszystko okraszone wielką determinacją skierowaną na osiągnięcie zamierzonego celu. Konsekwencja, sumienność oraz dyscyplina. Jeśli to wszystko jest zrodzone z pasji, to na pewno musi się udać.

Wolność wyboru nie ma ceny. Jak rozumiesz wolność w biznesie?

Wolność wyboru teoretycznie nie ma ceny, bardzo często towarzyszą jej krew, pot i łzy. Nie zawsze w biznesie jest pięknie i kolorowo. Każdy ma swoje wzloty i upadki. Wielką sztuką jest umiejętne podniesienie się z tego upadku i podążanie dalej. Każda taka sytuacja nas wiele uczy i z całą pewnością wiele wnosi do naszego życia. Wolność w biznesie to nie tylko swoboda działania i samodzielnego podejmowania decyzji, ale także cena większego zaangażowania naszej osoby w sprawy firmy często kosztem rodziny.

Wierzysz w kobiecą intuicję? Słuchasz jej podejmując kluczowe biznesowe decyzje?

Kobieca intuicja to cecha, która jest mi bliska i pozwala funkcjonować w życiu codziennym w płynny sposób, a także często pomaga mi w decyzjach biznesowych. W moim biznesie ta intuicja to nieodzowny element funkcjonowania. 

Życiowe motto?

Moje życiowe motto to – realizuje swoje marzenia. 

Tak na prawdę wszystko w życiu jest możliwe, a jedyne granice które posiadamy to te które mamy w głowie. Świat stoi przed nami otworem. Każdy z nas jest kowalem swojego losu i często tylko od nas zależy, jak wykorzystamy to, co da nam los.

Rozmawiała: Ilona Adamska

Agnieszka Dąbrowiecka

Agnieszka Dąbrowiecka – właścicielka biura nieruchomości, wielka pasjonatka mody.

Jak sama mówi o sobie: – Moje życie to prawie jak historia wyciągnięta z książki. Wszystko to, o czym marzyłam, co chciałam zrealizować i do czego dążyłam zrealizowało się i na bieżąco realizuje. Jestem przykładem kobiety, która udowadnia, że to my jesteśmy kowalami własnego losu i prawie wszystko zależy od nas. Naszego nastawienia do świata.

Moje życie zawodowe i to, czym się zajmuję, zawsze było dla mnie wielką przyjemnością i rodziło się z wielkiej pasji oraz fascynacji danym tematem. Hasło „Nie ma rzeczy niemożliwych” towarzyszy mi od lat. I to ono zainspirowały mnie do rozpoczęcia przygody na wydziale prawa a także do założenia własnego biura nieruchomości w 2008 roku, które funkcjonuje do dnia dzisiejszego i daje mi ogromną frajdę i satysfakcję pracy z ludźmi.

Ukończyłam także studia pedagogiczne oraz uzyskałam jednocześnie państwową licencję pośrednika nieruchomości. W 2008 roku z wielkiej pasji i miłości do zwierząt założyłam hodowlę kotów brytyjskich, która działa do dziś. Pasja i wielka miłość oraz ogromne serce, zaangażowanie to chyba najlepsza recepta, która pozwoliła mi uzyskać status międzynarodowego hodowcy kotów brytyjskich (którego zwierzątka wygrywają wystawy na całym świecie!).

W grudniu tego roku minie 3 lata od kiedy inspiruję kobiety i pozwalam im odkrywać swoją kobiecość i zaakcentować ich osobowość poprzez „lajfy” dla kobiet, które szukają modowych inspiracji. Służę radą i pomocą. Sprzedaję online odzież, zwłaszcza włoską, francuską. Wspieram także i promuję polskie marki. Stworzyłam grupę modową „Biznes Woman Style” zrzeszającą kobiety z całego świata. W przyszłym roku pragnę otworzyć własny butik stacjonarny.

„Kropkę nad i” stanowi i wypełnia moja cudowna rodzina, kochający mąż, który jest moim przyjacielem, wsparciem a także motywatorem do działania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *